Dijital pazarlama nedir ? - Earnado

Dijital Pazarlamayı Yeniden Oluşturduk

Soru SorCategory: Dijital Pazarlama SorularıDijital pazarlama nedir ?
Elif Polat asked 6 months ago

Dijital pazarlama nedir ?

1 Answers
Earnie Staff answered 6 months ago

Merhaba Elif,
Dijital pazarlama nedir soruna detaylı bir tanım verecek olursak;

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamadan farklı olarak, elektronik ortamlarda bir hizmetin ya da markanın, hatta bir kişinin, dijital kanallar üzerinden yapılan stratejilerle pazar alanında yer edinmenizi sağlayan yöntemdir.

Dijital pazarlama günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Çünkü geleneksel pazarlama kanalları yavaş yavaş etkisini yitirmeye ve dünya dijitalleşmeye başladı. Bu noktada kendini bile hayal edebilirsin. Sosyal medyada gezerken karşına birçok reklam çıkmıyor mu? Hatta sosyal medyada karşına çıkan bir ayakkabı reklamına tıklayıp gezindiğinde karşına daha fazla ayakkabı reklamı çıkıyor. Bundan daha garibi ise; öyle zamanlar oluyor ki, arkadaşlarınla konuştuğun bir konu hakkında reklamlar karşına çıkabiliyor. İşte dijital pazarlama böylesine geniş ve insanları nasıl yakalayacağını bilen, oldukça etkili bir yöntemdir. Günümüzde markalar, dijital ortamda iyi bir konumlandırmaya sahip olmak ve hedef kitlesine ulaşabilmek için dijital pazarlamayı kullanır. Dijital pazarlama; ürün satmak, tanıtım, marka bilinirliği ve farkındalığı arttırmak gibi birçok konuda ihtiyaç duyulan bir yöntemdir.
Eğer dijital pazarlamayı öğrenmek ve bir yerlerden başlamak istiyorsan Dijital Pazarlama Nasıl Öğrenilir? (7 Adımda Anlatım) içeriğimizi okuyarak, başlangıç yapabilirsin 🙂

Grow your business with digital marketing

SUBMIT
close-link