SaaS’ın ne olduğunu açıklayabilir misiniz? Startup için SaaS fikirler ne derece önemli ve neler yaparak başarılı olabilirim?! - Earnado

Dijital Pazarlamayı Yeniden Oluşturduk

Soru SorCategory: Dijital Pazarlama SorularıSaaS’ın ne olduğunu açıklayabilir misiniz? Startup için SaaS fikirler ne derece önemli ve neler yaparak başarılı olabilirim?!
Nil Şahin asked 5 months ago

SaaS’ın ne olduğunu açıklayabilir misiniz? Startup için SaaS fikirler ne derece önemli ve neler yaparak başarılı olabilirim?!

1 Answers
Earnie Staff answered 5 months ago

SaaS’ı bulut tabanlı bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Her yerden erişilebilir ve kullandığınız kadar ödüyorsunuz. Abonelik usulü oluyor ve aylık para ödeniyor. Mesela Spotify bunlardan biri olarak sayılabilir. Dünyadaki örneklerde genelde bu fikirler Startup olarak ortaya çıkıyorlar. Bu durumda başlangıç olarak teknik bilgilere sahip olmasa bile, bu fikri geliştirip, ekibi büyütebiliyorlar. Ekibin donanımlı ve güvenebileceğiniz insanlardan oluşması önemli oluyor çünkü bir Startup fikrini paylaşmak bazen tehlikeli olabilir. Aynı amaçlar için çalışacağınızdan emin olduğunuz iyi bir ekiple işinizi büyütmelisiniz. Güncel teknolojileri takip edip, spesifik olarak bu konuda bilgi sahibi kişilerle ilerlemek iyi olabilir ancak bu kişilerin illa ki okulda mühendislik okumuş olmaları gerekmemektedir. Günümüzde birçok kişi düşündüğümüzden daha deneyimli olabiliyor yazılım konusunda. Bulut tabanlı işler yapacaksanız, yazılım kısmında backend developer çalışanlara ihtiyacınız olacaktır.  Kolay arayüz tasarlamanız da çok önemlidir, böylece birçok kişi tarafından paylaşılacaktır. Bu yüzden tasarım gözü iyi olan bir frontend developer çalışanı da ekip içindeki olmazsa olmaz kişilerden olacaktır. Ve product manager’ın da tecrübeli olması Startup’lar için iyi bir başlangıç olabilir. Özellikle yeni bir girişim için, kaynak kısıtlı ve yoğun çalışmanız gerekecektir, bu yüzden işe aldığınız kişiler sadece kendi işini yapacak olan kişiler değil de başka işlerden de anlayan kişiler olmalıdır. Sosyal yönü güçlü, fullstake developer denilen kişilerle çalışmayı tercih etmelisiniz. Günümüzde bulut tabanlı bu uygulamalar birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu yüzden bu konuda iyi bir fikriniz varsa bunu iyi bir ekip kurarak daha da değerli hale getirmelisiniz.
İlginizi çekebilir: https://earnado.com/growth-hacking-nasil-yapilir/ 

Grow your business with digital marketing

SUBMIT
close-link