SEO Uzmanı Algoritmaları Nasıl Takip Eder? - Earnado

Dijital Pazarlamayı Yeniden Oluşturduk

Soru SorCategory: Dijital Pazarlama SorularıSEO Uzmanı Algoritmaları Nasıl Takip Eder?
Ayşe asked 6 months ago

SEO Uzmanı Algoritmaları Nasıl Takip Eder?

1 Answers
Earnie Staff answered 6 months ago

“SEO” (Search Engine Optimization) yani “Arama Motoru Optimizasyonu” web sitenizi en iyi şekilde optimize ederek arama motorlarına uyumlu hale getirmek anlamındadır ve arama motorlarının sayfanızı kolaylıkla tarayabilmesi için yapılan teknik çalışmalara verilen ismidir.
Kullanıcı dostu hazırlanmış bir web sitesi;
Google algoritmasına uygun bir yapı
Özgün
Doğal, açık; anlaşılır dille
Hazırlanmış olan bir site kaliteli SEO çalışmasının ana basamaklarını oluşturmuş olacaktır. SEO analizi, bir web sitesi sahibinin popüler arama motorlarındaki sıralamasını nasıl geliştirebileceğini gösteren bir rapordur. Web sitesinin arama motoru uyumluluğunu ve kullanıcı deneyimini değerlendirme sürecidir. Web sitenizin gelişmelere uyum sağlaması ve güncel kalabilmesi için SEO analizlerini belirli periyotlarda yapmanız ve kontrollerini sağlamanız son derece önemlidir.
SEO uzmanı ise Google ve diğer arama motorlarınında hedeflediğiniz kelimeler ile müşteri kitlenizi buluşturan çalışmaları yapan kişidir. SEO uzmanı rakip siteleri analiz eder, değerlendirir. Web sitenizin durumu incelenir gerekirse Site içi SEO uyumlu yeni bir web sitesi ile işe başlanır. Tanıtımlar yapılır ve backlink alımları gerçekleştirilir, sosyal medya çalışmaları yapılır. Arama motoru algoritmalarına göre gerekli kriterler uygulanır. SEO konusunda uzman olan kişiler kendilerini sürekli geliştirmeli ve arama motorlarının algoritmalarını takip etmek zorundadır. Çünkü arama motorları belli dönemlerde algoritmalarını değiştirir ve sıralamalarındaki ölçütlerde değişiklikler yaparlar. Amaç arama motorların da üstlere çıkmak için yapay SEO sonucu arama motorlarının sistemlerini kandıran uygulamalar yerine kullanıcının takip etmek istediği, ilgisini çeken içeriklerle dolu siteleri teşvik etmektir.
Sitemize gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz. Daha detaylı bilgi almak icin: SEO Uzmanindan tavsiyeler

Grow your business with digital marketing

SUBMIT
close-link